اخبار > متن پیام تبریک دکتر احد زاده به مناسبت روز دانشجو
 


پیام تبریک
متن پیام تبریک دکتر احد زاده به مناسبت روز دانشجو

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1396/09/18

متن پیام تبریک به شرح ذیل می باشد. به نام خدای قلم و اندیشه پس از 46 سال دوباره 16 آذر تکرار می شود، روز به نمایش گذاشتن اقتدار جنبش دانشجویی، روز نهادینه شدن دموکراسی و روز عدالت خواهی... روز دانشجو، دانشجویا ن از پیشروان آزاده خواهی و ظلم ستیزی در طول تاریخ بوده و روح مطالبه گری از ویژگی های اصلی جنبش های دانشجویی است و...

به نام خدای قلم و اندیشه

پس از 46 سال دوباره 16 آذر تکرار می شود، روز به نمایش گذاشتن اقتدار جنبش دانشجویی، روز نهادینه شدن دموکراسی و روز عدالت خواهی... روز دانشجو، دانشجویا ن از پیشروان آزاده خواهی و ظلم ستیزی در طول تاریخ بوده و روح مطالبه گری از ویژگی های اصلی جنبش های دانشجویی است و به گفته بنیان گذار جمهوری اسلامی " دانشگاه مبدا همه تحول هاست" این تحول و پیشرفت شکل نمی گیرد مگر با نهادینه شدن روحیه مطالبه گری و آزادی خواهی.

امروز پس از 64 سال از ماجرای استکبارستیزی دانشجویان دانشگاه تهران و شهادت سه دانشجوی دانشکده فنی، این دانشگاه همچنان گل های آزادی خواهی در جنبش های دانشجویی شکوفا  می شود و آگاهی و بصیرت دانشجویان در دانشگاه ها موج می زند.

دانشگاه فرهنگیان همگام با سایر دانشگاه های کشور و با عنایت به سابقه یک صد ساله تربیت معلم در کشور اعتقاد عمیق به تشکل های دانشجویی داشته و وجود فضای آزادی خواهی و مطالبه گری را از ویژِگی های اصیل دانشجویان فکور و در تراز جمهوری اسلامی ایران می داند.

انتظار است دانشجویان با اعتقاد به آرمان های انقلاب اسلامی در فضای مبتنی بر تعامل پیگیر اصل مهم آزادی، عدالت و دموکراسی در دانشگاه ها باشند و از آن جایی که رسالت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلمان آینده این مرز و بوم است، انتظار می رود دانشجویان این دانشگاه و تشکل های دانشجویی بستر های تعامل، هم اندیشی، آزادی خواهی و تلاش برای نهادینه شدن عدالت اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در دانشگاه فراهم نمایند. بر خود فرض می دانم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سه شهید 16آذر سال 1332 و همه شهدای دانشجوی این مرز و بوم، روز دانشجو را به همه دانشجویان ایران سرافراز و به ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان گیلان صمیمانه تبریک بگوییم.

سید سعید احدزاده، سرپرست دانشگاه فرهنگیان گیلان

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آخرین اخبار
درباره ما
ارتباط با ما