اخبار > مراسم بزرگداشت روز دانشجو در پردیس امام علی (ع)
 


به مناسبت روز دانشجو؛
مراسم بزرگداشت روز دانشجو در پردیس امام علی (ع)

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1397/09/18

مراسمی به مناسب گرامیداشت روز دانشجو در سالن اجتماعات پژوهشکده تعلیم وتربیت برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری دانشجومعلم stnn، روز یکشنبه مورخه 18 آذر ماه 97 ساعت 10 صبح  مراسمی به مناسب گرامیداشت روز دانشجو در سالن اجتماعات پژوهشکده تعلیم وتربیت برگزار گردید.

مراسم با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم توسط دانشجو معلم یوسف رحیمی و  پخش سرود ملی آغاز گردید. سخنران آغازین برنامه دکتر اعلایی سرپرست محترم پردیس امام علی (ع) بودند.ایشان دانشجو را شخصی تعریف کردند که به دنبال کسب دانش می باشد . نه فقط دانشی که در دانشگاه تدریس می شود. بلکه  باید دانش سیاسی و اجتماعی را نیز کسب کنند.دانشجویان در سال 1332 به واسطه داشتن دانش سیاسی در آن زمان در برابر ورود نخست وزیر آمریکا به ایران ایستادگی کردند وشهید شدند. ایشان ویژگی دیگری را که برای دانشجویان تعریف کردند. تفکر انتقادی است: یعنی شک به مسائل پیرامون خود وتجزیه آن ها.

در بخش بعدی مراسم کلیپی تحت عنوان معرفی پردیس امام علی (ع) پخش شد. در ادامه برنامه دانشجو معلم آقای امین معتمد به شعر سرایی در وصف روز دانشجو پرداختند.

در ادامه برنامه چهار نفر از دانشجویان معلمان به نام های حسین کاووسی مسئول بسیج دانشجویی، علی رضا فقیه از اعضا شورای صنفی، یوسف رحیمی دبیر هماهنگی کانون های پردیس، علی زلفی دبیر کانون همیاران سلامت دقایقی را به بیان نظر ها وانتقاد های خود پرداختند. درپخش بعدی کلیپ صوتی از سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری درباره روز دانشجو پخش گردید. در ادامه کلیپی از مصاحبه های طنز دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گیلان پخش گردید. درپخش بعدی برنامه مسابقه دابس مش بین دانشجویان اجرا گردید.سخنران پایانی مراسم آقای حجت السلام و مسلمین عاملی مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان گیلان بودند.ایشان بیان کردند که روز دانشجو در سال 1332 حاوی پیام هایی است برای تمامی دانشجویان که می توان به عدالت خواهی، مبارزه با استبکبار، روحیه استقلال طلبی اشاره کرد. و همچنین فرمودند که استبکار به دنبال آن است که دانشجویان ما منفعل باشند بنابراین دانشجویان باید بدانند که به عنوان قشر تحصیل کرده جامعه فعال باشند و در مسیر افزایش بصیرت خود گام بردارند و مطالبه هایشان فقط مسائل صنفی نباشد. در پایان برنامه از دانشجویان حائز رتبه های کشوری و فعالین فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آخرین اخبار
درباره ما
ارتباط با ما