اخبار > توجه و تلاش در راستای وظیفه خطیر دانشجومعلمان و همکاران برای اعتلای دانشگاه فرهنگیان در تقارن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و یکصد سال تربیت معلم در ایران
 


در پیام رییس دانشگاه فرهنگیان به مناسبت روز دانشجو تاکید شد:
توجه و تلاش در راستای وظیفه خطیر دانشجومعلمان و همکاران برای اعتلای دانشگاه فرهنگیان در تقارن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و یکصد سال تربیت معلم در ایران

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1397/09/16

توجه و تلاش در راستای وظیفه خطیر دانشجومعلمان و همکاران برای اعتلای دانشگاه فرهنگیان در تقارن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و یکصد سال تربیت معلم در ایران

دکتر حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان در پیامی به مناسبت روز دانشجو، بر نقش و وظیفه تمامی اعضای خانواده دانشگاه فرهنگیان در اعتلای امر مقدس تربیت معلم تاکید و خاطرنشان کرد:  اکنون و در برهه ای که به برکت حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی دستاوردهای ارزشمندی همچون  جذب 25 هزار دانشجومعلم برای تربیت و تقدیم به نظام تعلیم و تربیت این سرزمین حاصل شده و در تقارن مبارک چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و یکصد سال تربیت معلم در ایران،  به خود و شما نقش و وظیفه خطیر مسئولیت پذیری، آینده شناسی، آینده نگری و آینده سازی را یادآور میشوم.

متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

 

هوالعلیم

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : طالِبُ العِلمِ لایَموتُ أویُمَتَّعَ جِدَّهُ بِقَدرِ کَدِّهِ ؛

                                       جوینده دانش نمى میرد تا آن گاه ، که به اندازه زحمتش، از خوش بختى بهره برد( عوالى اللآلى ، ج1 ، ص 292 )

 

سلام بر حق طلبان تاریخ، سلام بر دانشجویان بابصیرت، باورمند و ظلم ستیزی که معنای راستین طلبِ به حقِ نیکوترین ها را در بخش درخشانی از تاریخ این سرزمین احیا کردند و سلام بر آنان که امروز در پهنه عظیم کشور اسلامی، معنای شکوهمند طلب دانش را برای ساختن ایرانی آباد، آزاد و پرنشاط به تصویر میکشند.

 

فرزندان عزیزم

 

16 آذرماه یادآور روز تاریخی تبلور نقش آفرینی و  اثر بخشی جوانان جویایی علم و دانش و خاطرات سال 1332 به عنوان یکی از نقاط برجسته و مطرح در تاریخ این مرز و بوم است که نشان از  بهره گیری این سرزمین از ظرفیت مهم ترین مرکز نخبه پروری در جامعه یعنی دانشگاه و مهم ترین سرمایه یعنی جوانان برای ایستادگی و حق طلبی است.

بی گمان نقش دانشجویان به عنوان قشر جوان و جویای کسب بهترین ها برای ساختن فردا در هر جامعه ای فراتر از دیگر اقشار است و این شاخصه به واسطه همراهی دو ویژگی ممتاز جوانی و دانایی با روحیه امید و عدالت خواهی برای رسیدن به آرمانهاست.

 این نقش در ایران اسلامی به واسطه همراهی با آرمان های مقدس اسلامی نقشی متمایز از دانشجویان در دیگر جوامع است. در ایران اسلامی نیز دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان(تربیت معلم) به واسطه نقش و کارکرد این دانشگاهِ فرهنگ و تربیت و آینده ساز نقشی ممتاز از دیگر دانشگاه ها دارند.

در حالی فرا رسیدن روز دانشجو را به شما دانشجومعلمان عزیز تبریک میگویم  که حضور، حمایت و هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، سال 1397 را برای دانشگاه شریف فرهنگیان سالی نوید بخش آینده ای درخشان و اثرگذار تر از گذشته، معنا نموده است.

بی تردید این توجه و حمایت خاص از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی(مدظله العالی) وظیفه ما را به عنوان خدمتگزاران امر مقدس تربیت معلم و وظیفه شما را به عنوان سرمایه های این امر خطیر برای ساختن فردایی روشن در عرصه فرهنگ میهن اسلامی دو چندان می سازد؛ سرزمینی که با بذل ایثار و رشادت های جوانانی جویای حق، امروز به عنوان قطب سربلند و نماد استقلال، آزادی، مقاومت و استکبار ستیزی در منظقه قلمداد می شود.

همچنین در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، موفقیت های دانشجویان کشورمان در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی گویای دستاورد ارزشمند این درخت پربار و مقدس است.

کسب موفقیت های دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان نیز همچون افتخار آفرینی در جشنواره ملی دانشجوی نمونه، جشنواره های ملی قرآنی، فرهنگی و ...موید برداشتن گام های موثر و حساب شده در راستای ایفای نقش ممتاز و متمایز دانشجومعلمان این دانشگاه است.

اکنون و در برهه ای که به برکت حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی دستاوردهای ارزشمندی همچون  جذب 25 هزار دانشجومعلم برای تربیت و تقدیم به نظام تعلیم و تربیت این سرزمین حاصل شده و در تقارن مبارک چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و یکصد سال تربیت معلم در ایران،  به خود و شما نقش و وظیفه خطیر مسئولیت پذیری، آینده شناسی، آینده نگری و آینده سازی را یادآور میشوم.

بی تردید فردای این سرزمین بیش از هر کس به همت شما به عنوان جوانان جویایی علم و ایمان و اصحاب و عاملان تعلیم و تربیت آینده رقم خواهد خورد؛ لذا حفظ و تقویت ویژگیهای اصیل اسلامی و انسانی چون آزادگی، ایمان، تلاش برای کسب شناخت و بصیرتی مضاعف و دلبستگی و اعتقاد به وظیفه ساختن و آبادانی این سرزمین که امانت جوانان شهید انقلاب اسلامی و سالهای دفاع مقدس به ویژه 1200 شهید تربیت معلم است در سرلوحه وظایف قرار دارد.

 

در پایان ضمن گرامیداشت و تبریک مجدد روز دانشجو به جامعه دانشجویی کشور به ویژه فرزندان عزیزم "دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان"، بار دیگر مقام دانشجویان، قشر فهیم جامعه را که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، امید آینده و ذخیره حیاتی کشور است، ارج نهاده از درگاه خداوند متعال توفیقات همگی شما را مسالت داشته و امید دارم با درک و شناخت دقیق، از این جایگاه خطیر و با تکیه بر همت شایسته جوانان ارزشمند این مرز و بوم شاهد  آینده ای درخشان و سرشار از توسعه، پیشرفت و آبادانی در این سرزمین پر افتخار باشیم.

 

حسین خنیفر

رییس دانشگاه فرهنگیان

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آخرین اخبار
درباره ما
ارتباط با ما