اخبار > نشست علمی و تخصصی درس های نهضت عاشورا
 


در سالن همایش بنت الهدی صدر رشت برگزار شد؛
نشست علمی و تخصصی درس های نهضت عاشورا

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1397/07/29

نشست علمی و تخصصی درس های نهضت عاشورا در سه محور اخلاقی، تاریخی و سیاسی با حضور اساتید، کارکنان و دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان گیلان در سالن همایش بنت الهدی صدر گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دانشجومعلم stnn، نشست علمی و تخصصی درس های نهضت عاشورا در سه محور اخلاقی، تاریخی و سیاسی با حضور اساتید، کارکنان و دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان گیلان در روز یکشنبه مورخ 29 مهرماه 97 در سالن همایش بنت الهدی صدر گیلان برگزار شد. این مراسم ابتدا با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط آقای یوسف رحیمی آغاز شد. سپس دکتر اعلایی ریاست پردیس امام علی (ع) رشت ضمن خیرمقدم، قیام امام حسین را در راستای پاسداری از اسلام دانست. در ادامه دکلمه خوانی توسط خانم مسرور در وصف امام حسین و قیام عاشورا صورت گرفت.  سپس حجت الاسلام و المسلمین عاملی (مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان گیلان) در خصوص مسائل اخلاقی عاشورا، دکتر حسین نظری درخصوص مسائل تاریخی عاشورا و دکتر روح الله منعم درخصوص مسائل سیاسی نهضت عاشورا سخن گفتند.

دکتر عاملی یکی از مهم ترین درس های دانشگاه امام حسین را ادب برشمردند و ادب را حسن معاشرت و حسن اخلاقی که مورد تایید شرع و عقل است، دانستند. ایشان همچنین در ادامه سخنرانی خود به معرفی دو کتاب با عنوان های اخلاق عاشورایی و آموزه های تربیتی عاشورا پرداختند. همچنین دکتر نظری در مورد مسائل تاریخی گفتند: در تاریخ اسلام هیچ چیز به اندازه تفکر و تعصب های قبیله ای به آن ضربه نزده است. در پایان نیز دکتر منعم ضمن بیان مسائل و ابعاد سیاسی نهضت عاشورا دلیل آن اتفاق را حیله ی یزیدیان در گرفتن زمان شناسی و هنر فهم سیاسی از مردم داستند، همان اتفاقی که امروزه دشمنان در انقلاب اسلامی بر علیه ما استفاده می کنند.

پایان خبر/

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آخرین اخبار
درباره ما
ارتباط با ما