اخبار > اولین نشست سبک زندگی اسلامی دانشجوئی
 


برگزار شد؛
اولین نشست سبک زندگی اسلامی دانشجوئی

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1397/07/16

اولین نشست از سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی دانشجویی با سخنرانی مسئول دفتر نهاد رهبری در نمازخانه پردیس امام علی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دانشجومعلم stnn، روز یکشنبه  مورخه 1397/07/15ساعت 10صبح اولین نشست از سلسله نشست های  سبک زندگی اسلامی دانشجویی با تلاوت آیات دلشنین قرآن کریم  توسط دانشجومعلم یوسف رحیمی و قرائت سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید.در ابتدا ،شعر زیبایی توسط شاعر پردیس امام علی (ع) دانشجومعلم امین معتمد پیرامون سبک زندگی دانشجویی خوانده شد.سپس حجت الاسلام دکتر عاملی سخنان ارزشمندی پیرامون موضوع ایراد نمودند. از جمله اینکه انسان اول باید تکلیف خود را با خودش روشن نماید .ایشان با اشاره به این سخن گهربار  مولی امام علی (ع) که می فرماید :

" خدا رحمت کند کسی را که بداند از کجا آمده ،کجا  قرار دارد و به کجا می رود ، بحث را آغاز نموده و به استناد آیه 156 از سوره بقره درقرآن کریم ادامه دادندکه مسیر از نگاه قرآن مشخص گردیده است. همچنین با بیان این موضوع که انسان باید مواظب نعمت های الهی باشد و از اجزای بدن خود در راه خدا بهره بگیرد.دنیا حد فاصله  تولد و مرگ است ودر حد فاصل  تولد و مرگ دو تا نکته نهفته است ،یکی زمان تولد و دومی چرائی تولد ،وزمان مرگ هم دونکته  مهم وجود دارد  یکی زمان مرگ و دیگری چگونگی آن ،شاید انسان در حال گناه بمیرد یا در حال عبادت .

انسان دارای سه ساحت است 1- فردی2- خانوادگی3- اجتماعی

هرکدام ازاین ساحت ها قوانین خاص اسلامی  دارد ،وسبک زندگی دانشجویی در ساحت اجتماعی متبلور می باشد.معلم مهم ترین قشر تاثیر گذارجامعه است .

 ایشان ویژگی های جوان موفق اسلامی را برشمردنداز جمله : 1- مومن بودن 2- متخلق بودن  3- متخصص 4بودن - متعهدبودن 5- موثربودن

برای موفق بودن جوان نیاز به دوتا مدیریت می باشد:1- مدیریت زمان 2- مدیریت روابط

همچنین ایشان در ادامه افزودند انسان دارای چهار نوع روابط است 1-رابطه با خود 2- رابطه با هم نوع خود 3- رابطه با محیط خود 4- رابطه با خدا

تنها چیزی که اسلام با آن مخالف است گناه است و عواملی که انسان را به گناه می کشاند.در مدیریت روابط انسان باید شرایط را بپذیرد که دوری از خانواده را  مدیریت نماید.و در مدیریت زمان انسان باید فعالیت های خود را تنظیم کند تا طبق گفته های دینی که مثلاً بهترین زمان خواب از ساعت 10شب و بهترین زمان بیداری اذان صبح است بتواند به دقت و ظرافت عملی نماید. بخش دوم برنامه پرسش و پاسخ با دانشجویان بود.در این نشست حجت الاسلام سرمد از مبلغان پیرامون موضوع مورد بحث مطالب ارزشمندی ارائه نمودند.


 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آخرین اخبار
درباره ما
ارتباط با ما