اخبار > همایش ملی الهیات در استان گیلان
 


با حضور دکتر طاهری نیا معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان برگزار شد:
همایش ملی الهیات در استان گیلان

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1397/06/06

دکتر طاهری نیا در سفر دو روزه خود به استان گیلان، دوشنبه پنجم شهریور در همایش کشوری آموزش الهیات در پردیس بنت الهدی صدر گیلان شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجو معلم stnn، دکتر طاهری نیا در سفر دو روزه خود به استان گیلان، دوشنبه پنجم شهریور در همایش کشوری آموزش الهیات در پردیس بنت الهدی صدر گیلان شرکت کردند.

در آغاز این همایش دکتر سید سعید احدزاده رییس همایش کشوری آموزش الهیات و  سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان گیلان ضمن خیر مقدم و قدردانی از دست اندرکاران این همایش، برگزاری همایش های علمی در دانشگاه فرهنگیان را بیانگر اعتلای علمی و پژوهشی دانست و برگزاری اینگونه همایش های علمی را از ضروریات دانشگاه برشمرد.

معاون پژوهشی دانشگاه با قدردانی از مسولین و مدیران دانشگاه فرهنگیان و اعضای هیات علمی مدیریت امور پردیس های استان گیلان برای برگزاری همایش های علمی و پژوهشی آمادگی دانشگاه را برای حمایت از چاپ مقالات ارایه شده اعلام کرد و از ضرورت های برگزاری همایش های علمی در این دانشگاه به تربیت معلمانی توانمند اشاره کرد.

وی در ادامه با استناد به آیات و روایات بر ضرورت تدوین مدل آموزشی دین محور تاکید نمود.

دکتر طاهری نیا یکی از مهمترین مسئولیت های پژوهشگران دانشگاه فرهنگیان را استخراج گذاره های تربیتی آموزشی منابع دینی بر شمرده و تصریح کرد:  ما باید با احصا گذاره های روشن و قطعی بر گرفته از آیات و روایات عناصر و اجزای مدل آموزشی دین محور را تدوین نماییم.

وی افزود: مگر نه اینکه موضوع تعلیم و تربیت، شخصیت انسان است و چه کسی انسان شناس تر از خالق انسان؟! خداوند متعال و اولیای الهی بی تردید بیش از هرکس به پیچیده گی های شخصیتی انسان و نیازهای تربیتی او آگاه هستند پس باید همین آموزه های دینی را با دانش روز و روش های نوین برای تربیت دانش آموزان و دانشجو معلمان به خدمت گرفت.

شایان ذکر است این همایش در سطح کشوری و با وصول بیش از چهل مقاله علمی و پژوهشی به دبیرخانه  برگزار شد که چهارده مقاله در پایگاه استنادی جهان اسلام iscنمایه می شود.

آقای دکتر طاهری نیا در سفر خود به گیلان به دعوت شبکه باران بمناسبت هفته دولت در برنامه  الاتی تی شرکت کرد وی درمعرفی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشتند که در دنیا برای تربیت معلم نظام خاصی تعریف کرده اند که بر اساس  آن و در قالب دانشگاه یا مراکز آموزش عالی معلمین خود را تربیت می کنند . در ایران نیز این امر پیشینه صد ساله دارد یعنی از ۱۲۹۷ نخستین مجتمع دارالمعلمین  تشکیل و در سال ۱۳۹۱  به دانشگاه فرهنگیان تبدیل گردید که رسالت آن تربیت معلم مورد نیاز آموزش و پرورش می باشد. وی ادامه داد که ما و جامعه  و مجموعه نظام تعلیم و تربیت مفتخر است که در ۱۹ اردیبهشت میزبان رهبر معظم انقلاب بوده ایم که در این دیدار ایشان فرمودند دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل آموزش و پرورش است و به این ترتیب نگاه ها را به سمت دانشگاه فرهنگیان سوق دادند

دکتر طاهری نیا در ادامه توصیف خود از دانشگاه فرهنگیان گفتند : دانشگاه فرهنگیان سرچشمه تزریق آب زلال جوانان با انرژی به رود خانه تعلیم و تربیت است و از این طریق هرساله عده زیادی از جوانان تحصیل کرده وارد بدنه آموزش و پرورش می شوند. وی در ادامه  تعداد دانشگاههای فرهنگیان را در ۳۱ استان کشور۹۸ پردیس و تعداد دانشجویان حاضر را ۳۰هزار نفر اعلام کردند  ,  متذکر شد که در سال تحصیلی جدید ۲۴ هزار دانشجوی جدید  نیزجذب خواهدشد همچنین دکتر طاهری نیا  دلیل سفرش به گیلان را  ضمن بر شمردن مفاخر ملی و علمی گیلان شرکت در همایش ملی آموزس الهیات که در پنجم شهریور در پردیس بنت الهدی صدر برگزار می گردد عنوان کرد.

دکتر طاهری نیا معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان در بازدید از روند مصاحبه در پردیس های این استان، ضمن قدردانی از اساتید مصاحبه گر از نزدیک در جریان روند مصاحبه صلاحیت علمی داوطلبان قرار گرفت.

 

هم اندیشی و پرسش و پاسخ معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه با اعضای هیات علمی پردیس های استان گیلان از دیگر برنامه های این سفر بود.

دکتر طاهری نیا در این جلسه پس از شنیدن نظرات اعضای هیات علمی و طرح پرسش های مختلف به دغدغه های اساتید پاسخ داده و حل مشکل اعضای هیات علمی را اولویت اول دانشگاه برشمرد.

وی همچنین از بخش های مختلف پردیس بنت الهدی صدر گیلان بازدید کرد. شایان ذکر است دکتر طاهری نیا در بدو ورود به استان گیلان  با حضور در یادمان دو شهید گمنام دانشگاه فرهنگیان این استان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آخرین اخبار
درباره ما
ارتباط با ما