اخبار > بیانیه بسیج دانشجویی پردیس امام علی (ع) گیلان پیرامون تصویب لوایح fatf
 


بیانیه؛
بیانیه بسیج دانشجویی پردیس امام علی (ع) گیلان پیرامون تصویب لوایح fatf

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1397/07/27

بیانیه بسیج دانشجویی پردیس امام علی (ع) گیلان پیرامون تصویب لوایح fatf

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان گیلان پردیس امام علی (ع)

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«و مکروا و مکراللّه و اللّه خیر الماکرین»

نمایندگان مجلس با تصویب لایحه fatf گام بلند دیگری را در مسیر خودتحریمی برداشتند. زجرآورتر از این موضوع، آن است که پس از رای گیری با دستانشان علامت پیروزی نشان می دادند.

ما دانشجومعلمان بسیجی شما را انذار می دهیم از آنچه تاریخ درباره شما خواهد گفت و از اعمال شما در ذهن آیندگان نقش خواهد بست.تاریخ همواره سندی واضح از اعمال و رفتار مسئولین می باشد. گمان نبرید که قول های برباد رفته تان را از یاد برده ایم، قرار بود برجام تحریم‌ها را در همان روز اجرای توافق یعنی ۲۷ دی ماه ۱۳۹۴ ببرد. قرار بود شرایط مراودات بانکی تسهیل شود و خیلی قرار‌های دیگر. اما برجام نه تنها این کار‌ها را نکرد بلکه به دنبال خود توافق‌ها و معاهدات زیان بار دیگر را نیز آورد.

با پیگیری و تصویب این لایحه، عملا فرمان سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری کشور را در اختیار یک نهاد خارجی (FATF) قرار داده شده است. آن هم سیاست‌هایی که منجر به تضعیف ساختار حقوقی و اقتصادی کشور در مقابل تحریم‌های ظالمانه آمریکا می‌شود.

اگر هدفِ "گروه ویژه اقدام مالی"، حقیقتا تنها مقابله با تامین مالی تروریسم است و توطئه‌ای در کار نیست، نیازی به عضویت ایران در کنوانسیون مذکور نخواهد بود، بلکه کافی است که اگر مواردی مربوط به جرائم، در کنوانسیون وجود دارد و احیانا در قوانین داخلی ایران از جمله در قانون داخلی مبارزه با تامین مالی نیامده است، آن‌ها را در قانون داخلی درج، تصویب و به اجرا گذاریم؛ بنابراین نیازِ گروه اقدام مالی، باید برطرف شده باشد. اما اصرار کشور‌های غربی بر اینکه حتما ایران باید عضو کنوانسیون مذکور بشود، حکایت از اهداف پشت پرده برای سواستفاده از کنوانسیون علیه ایران دارد.

با توجه به اینکه ایران به کنوانسیون سازمان کنفرانس اسلامی در مقابله با تروریسم بین‌المللی پیوسته و قانون ایرانی مقابله با تأمین مالی تروریسم، نیز در اسفند ۱۳۹۴ در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است؛ بنابراین ضرورتی به عضویت ایران در کنوانسیون ICSFT وجود ندارد.

با استناد به این دلایل و موارد انبوه دیگر، بسیج دانشجویی پردیس امام علی(ع) استان گیلان مراتب مخالفت خود را با این لایحه اعلام می دارد و به نمایندگان محترم مجلس توصیه میکند که تصمیماتی را نگیرند که از بصیرتشان ناامید شویم.

 

#بسیج_دانشجویی_دانشگاه_فرهنگیان_استان_گیلان

#پردیس_امام_علی(ع)_گیلان

 

* لازم به ذکر است این بیانیه در تجمع اعتراضی دانشجومعلمان پردیس امام علی (ع) به لایحه Fatf در روز شنبه 28 مهر 97  قرائت خواهد شد.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آخرین اخبار
درباره ما
ارتباط با ما